Szczęśliwa „13”

Szczęśliwa „13”
17 maja 2016 No Comments Aktualności redaktor

W dniach 13-15 maja br w całej Polsce odbywają się różnorodne przedsięwzięcia w ramach akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Z tego tytułu 13 maja w Jaworznie, w Młodzieżowym Centrum Kariery został przeprowadzony konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Organizatorki konkursu: pani Ewa Chmielowska i pani Anna Tekieli zaprosiły do udziału w nim młodzież z trzech ponadgimnazjalnych jaworznickich szkół: II LO, ZSP nr 3 i naszego Liceum. Naszą Szkołę reprezentowała mocna ekipa w składzie: Paulina Bień z kl.1c, Nikola Chrapek z kl 1d, Bartosz Gajewski z kl. 1 c i Ilona Szarejko z kl.1d pod opieką nauczycielki podstaw przedsiębiorczości mgr Anny Przywała.

W konkursie każda drużyna musiała odpowiedzieć na 12 wylosowanych pytań nt. Unii Europejskiej. Organizatorki turnieju przygotowały pytania o różnym stopniu trudności, np. z tych łatwych: „ Ile państw należy do UE?” , a z podchwytliwych: „ Jakie zwierzęta w krajach UE muszą mieć paszport?”. Po tych dwunastu pytaniach, zaciętej walce okazało się, że Nasze Liceum i ZSP nr 3 uzyskały 11 pkt , dlatego też została przeprowadzona dogrywka, w której obie drużyny odpowiadały na trzy pytania. W finale obie ekipy popełniły po jednym błędzie i jury przyznało 2 pierwsze miejsca: dla Naszej Reprezentacji i dla drużyny ZSP nr 3.

Trzynasty maja i to piątek okazał się szczęśliwym dniem dla naszej „Czwórki Wspaniałych”, którzy wykazali się wiedzą i duchem walki.

AP

O autorze
Skip to content