Drużynowo i w „po-Jedynkę”

Drużynowo i w „po-Jedynkę”
18 maja 2016 No Comments Aktualności redaktor

Kacper Smoliński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, to niezwykle ciekawa osobowość i człowiek wielu pasji. Wielbicielom sportu znany jest jako utalentowany siatkarz związany z drużyną MCKiS Jaworzno. W „ Jedynce” jest szanowany za osiąganie najwyższych wyników w nauce oraz lubiany jako świetny kolega. Umiejętność łączenia sportowych treningów z systematycznością przygotowań do zajęć szkolnych pozwala Kacprowi osiągać sukcesy w tych różnorodnych dziedzinach.

Kolejnym sukcesem ucznia klasy 3c ILO jest zdobycie tytułu laureata VII Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta”. Konkurs ten organizowany jest przy współpracy merytorycznej Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu geografii oraz z dziedziny wiedzy o znaczeniu Polski w świecie w aspekcie gospodarczym i terytorialnym. Rozwiązywanie zadań konkursowych doskonali umiejętności przydatne zarówno w czasie egzaminu maturalnego, a także w trakcie studiów.

Kacper Smoliński poradził sobie z rozwiązaniem wielu trudnych zagadnień dotyczących różnorodnej problematyki. Wykazał się wiedzą o konfliktach międzynarodowych, mniejszościach etnicznych w Polsce i Europie, zasadach funkcjonowania stref ekonomicznych; bezbłędnie rozpoznawał różnorodność form powierzchniowych, którymi charakteryzują się poszczególne strefy klimatyczne.

Wysoka lokata uzyskana w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym jest potwierdzeniem, że w życiu można realizować z sukcesem wiele pasji , nierzadko od siebie bardzo odległych. Cieszymy się, że tak świetny sportowiec może pochwalić się także wspaniałymi osiągnięciami w dziedzinie nauki.

Kacper Smoliński – na parkiecie świetny jako Libero , a w nauce świetny w ataku!

P.D.

O autorze
Skip to content