Szkoła Patriotów

Szkoła Patriotów
8 września 2023 No Comments Aktualności redaktor

Już od ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła walczy o zdobycie certyfikatu „Szkoła Patriotów”. Celem projektu jest przywracanie i podtrzymywanie w szkole i w mieście pamięci o ważnych dla historii naszej Ojczyzny i regionu bohaterach i wydarzeniach. Takim lokalnym bohaterem jest Janek Martyniak. Jednakże, jak wykazała sonda przeprowadzona wśród uczniów I LO, niewielu orientuje się czego dokonał. Jednym z zadań na drodze do zdobycia certyfikatu będzie upowszechnianie wiedzy na temat faktów związanych z bohaterstwem tej postaci, przy pomocy dostępnych współcześnie form komunikacji.


26.09.2023

Realizując projekt „Szkoła patriotów” uczniowie klasy 1b, 1e, 2c, 2d udali się pod pomnik Janka Martyniaka znajdujący się przy ul. Ławczyna na Podłężu. Zaznajomiliśmy się z losami bohatera oraz historią, początkowo tablicy pamiątkowej a obecnie pomnika. Zapaliliśmy symboliczne znicze a pamięć Janka Martyniaka uczciliśmy minutą ciszy.


29.09.2023

W minionym tygodniu realizacja projektu SZKOLA PATRIOTÓW wkroczyła w kolejny etap. Obecnie uczniowie klasy 3a przedstawiają prezentację na temat życia JANKA MARTYNIAKA. Takie prezentacje odbyły się już w klasach: 3a,1b, 2c. W nadchodzącym tygodniu nastąpi ciąg dalszy.


06.10.2023

Dalsze kroki w realizacji projektu Szkoła Patriotów to konkurs na plakat pod tym hasłem. Prace uczniów ozdobiły szkolne korytarze. Bezapelacyjnie najlepszą pracę wykonała uczennica Wiktoria Kozłowska z klasy IId. Poniżej prezentujemy wykonane prace. 


16.10.2023

W kwietniu tego roku nasza szkoła dołączyła do projektu edukacyjnego ,,Szkoła Patriotów’’ organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Projekt ma na celu przywrócenie i podtrzymywanie pamięci o bohaterach naszego kraju, kształtowanie u młodzieży szacunku do przeszłości i tradycji narodowych, przekazywanie wiedzy o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w historii naszego kraju.


06.12.2023

Uzyskanie certyfikatu SZKOŁY PATRIOTÓW było zwieńczeniem kilku miesięcy wytężonej pracy. Nie było łatwo, wykonaliśmy wiele zadań, od tych dydaktycznych do poznawania miejsc związanych z JANKIEM MARTYNIAKIEM na terenie naszego miasta. W realizację tych działań najbardziej byli zaangażowani uczniowie z klasy 3a, 2c, 2d. Podkreślić należy, że jesteśmy jedyną szkołą ponadpodstawową z terenu Jaworzna, która wywalczyła ten zaszczytny tytuł.

Tagi
O autorze
Skip to content