Stałe imprezy I LO

Stałe imprezy I LO

Nasze Liceum od lat jest znane ze stałych, cyklicznych konkursów, przedsięwzięć, poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje o każdym z nich:

1. OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD ANGIELSKICH
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna

Ogólnopolski Konkurs Kolęd Angielskich  jest organizowany od 21 lat, konkurs cieszy się on ogromną popularnością i powodzeniem wśród  młodych, uzdolnionych  wokalistów z całej Polski.

Cele konkursu to:

  • Promowanie tradycji bożonarodzeniowych;
  • Upowszechnianie angielskich kolęd;
  • Rozwijanie umiejętności wokalnych i językowych;
  • Kreowanie postaw twórczych;
  • Promocja młodych wokalistów.

Ogólnopolski konkurs kolęd angielskich Ogólnopolski konkurs kolęd angielskich

Współorganizatorami Konkursu są: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Jedynki oraz CK Teatr Sztuk w Jaworznie, a medialny patronat   sprawuje gazeta  Puls i portal www.mojejaworzno.pl

2. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O AIDS
pod Honorowym Patronatem Urzędu Miejskiego,
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego
i Zarządu Rejonowego PCK w Jaworznie

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy O Aids odbywa się od 17 lat, jest skierowany do młodzieży szkól gimnazjalnych/podstawowych  Jaworzna .

Co roku w konkursie uczestniczy wiele młodych osób, wykazujących ogromną  znajomość na temat:

  • zagrożeń związanych z zakażeniem wirusem HIV,
  • statystyk dotyczących problematyki HIV i AIDS,
  • możliwości aktywnego wspierania organizacji podejmujących walkę
    z chorobą.

Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem, mottem przewodnim, które związane jest z nadrzędnym celem konkursu jakim jest przekazywanie  informacji o tej niebezpiecznej chorobie.

3. REGIONALNY KONKURS MULTIMEDIALNY O JAWORZNIE
pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna

Formuła tego konkursu zakłada pracę drużynową: w kategorii klas  IV-VI  uczestnicy rozwiązują zadania artystyczno-medialne, wymagające kreatywności i pracy w zespole, a uczniowie klas VII-VIII w oparciu o materiały przygotowane przez organizatorów rozwiązują zadania i łamigłówki związane z historią, topografią oraz rozwojem Jaworzna.

Celem Konkursu jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, kompetencji cyfrowych, językowych, społecznych oraz świadomości i ekspresji kulturalnej.

Konkurs organizowany jest we współpracy z Muzeum Miasta Jaworzna, Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Jaworznie oraz  Środowiskowym Domem Samopomocy w Jaworznie. Regionalny konkurs o Jaworznie

4. TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA JEDYNKI

Turniej o Puchar Dyrektora Jedynki, w Liceum organizowany jest od 12 lat. Turniej dziewcząt rozgrywany jest w piłce siatkowej, natomiast chłopcy rywalizują w piłce nożnej.

Corocznie turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem, wśród usportowionej młodzieży Jaworzna. Niesamowita  atmosfera,  sportowa rywalizacja i dobra zabawa, są nieodłącznym atrybutem tych sportowych zmagań o Puchar Dyrektora Jedynki.

Turniej o Puchar Dyrektora 1LO

5. SPOTKANIA MŁODZIEŻY Z PREZYDENTEM JAWORZNA

Spotkania młodzieży z Prezydentem  Jaworzna w kalendarzu spotkań Prezydenta Jaworzna są zapisane  od 17 lat.

Każdego roku Prezydent Jaworzna  spotyka się z jaworznicką młodzieżą. Na spotkaniach tych zarówno uczniowie jak i Prezydent  wymieniają swoje ciekawe, twórcze  pomysły oraz spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszego miasta.

Spotkania z prezydentem

6. JEDYNKOWE ZADUSZKI

„Człowiek żyje dopóty, dopóki żyje pamięć o nim…”

sentymentalny koncert poświęcony pamięci profesorów najstarszego jaworznickiego Liceum.

W nostalgicznym nastroju, pełnym wzruszeń i wspomnień wspominamy Profesorów których już nie ma wśród nas…, tych którzy tworzyli i którzy wpisali się w historię naszego Liceum.

Zaduszki

Skip to content