SUKCES UCZNIÓW Z I LO

SUKCES UCZNIÓW Z I LO
28 marca 2018 No Comments Aktualności redaktor

Przedmioty ścisłe cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodego pokolenia. Jest to związane z potrzebami rynku pracy; instytucje, przedsiębiorstwa, zakłady przemysłowe potrzebują pracowników, którzy potrafią rozwiązywać problemy z dziedziny matematyki, fizyki i chemii.

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie mają okazję rozwijać swoje zainteresowania matematyczno-fizyczne oraz informatyczne nie tylko na lekcjach, ale także w czasie zajęć pozalekcyjnych. Swoje talenty i umiejętności zaprezentowali na XL Wojewódzkim Drużynowym Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Drużyna w składzie: Natalia Pluta, Bartosz Gajewski i Kacper Sala zmierzyła się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami z dziedziny fizyki. Uczniowie Jedynki świetnie poradzili sobie zarówno z zadaniami o charakterze teoretycznym, jak i z doświadczeniami. Wyniki swoich działań mogli porównać z kompetencjami młodych naukowców, przygotowujących się do Konferencji Młodych Naukowców w Belgradzie.

Licealiści z I LO zdobyli Tytuł Laureata XL Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach, co stanowi nagrodę nie tylko dla ich pracy, ale także dla nauczyciela fizyki i opiekuna młodych ludzi – M. Hermana.

N.D.

O autorze
Skip to content