POEZJA BEZ GRANIC DLA UCZNIÓW I LO

POEZJA BEZ GRANIC DLA UCZNIÓW I LO
12 kwietnia 2018 No Comments Aktualności redaktor

Wielbiciele literatury traktują na ogół swoją pasję nie jako źródło korzyści materialnych, ale jako sposób odreagowywania codziennego chaosu i zamętu codzienności. Literackie konkursy umożliwiają wyłowienie cennych pereł z niezliczonego materiału literackiego. Tak stało się z utworami dwójki uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie.

Katarzyna Kowalczyk z klasy I b oraz Kamil Kowalczyk z klasy III b zgłosili swoje utwory do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego dla Dzieci i Młodzieży Bez Granic. Mimo że na Konkurs nadesłano ponad 500 utworów, to twórczość młodych jaworznian została zauważona i nagrodzona. Katarzyna Kowalczyk i Kamil Kowalczyk zdobyli wyróżnienia, które są dla nich potwierdzeniem, że warto się wypowiadać na nurtujące ludzi problemy dnia codziennego. Organizatorzy Konkursu zauważyli, że teksty dostarczone z Litwy i Łotwy skupiały się na motywach patriotycznych, podczas gdy utwory „krajowe” dotyczyły spraw codziennych. Laureaci Konkursu mieli okazję uczestniczyć w konsultacjach analizujących techniki pisania, co oprócz nagród rzeczowych, było dodatkową atrakcją.

Uczniowie I LO – Katarzyna Kowalczyk i Kamil Kowalczyk – pasję literacką traktują jako jedną z dziedzin artystycznych zainteresowań, które są dla nich uzupełnieniem szkolnej edukacji.

Ł.W.

O autorze
Skip to content