Sprechen… to nie takie trudne :)

Sprechen… to nie takie trudne :)
8 marca 2017 No Comments Aktualności redaktor

Jak co roku prof. I LO Iwona Nicewicz-Gąska zorganizowała wyjazd dla pasjonatów języka Goethego i Schillera na wykłady oraz na zajęcia w języku niemieckim do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Na początku Nasi Uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w zajęciach, w trakcie których uczennica klasy 1b – Olga Ćwik pełniła rolę tłumacza.

Prowadząca zajęcia podkreśliła Naszym Uczniom, jak niezwykle cenna w dzisiejszych czasach jest biegła znajomość języka niemieckiego, która:

1. umożliwia podjęcie studiów poza granicami kraju, odbycie staży zagranicznych,
2. zdobycie wymarzonej specjalizacji medycznej w krajach niemieckojęzycznych,
3. zwiększa zarobki dyplomatów, pracowników korporacji, informatyków, przedstawicieli handlowych,
4. ze względu na bliskie sąsiedztwo wiele przedsiębiorstw niemieckich współpracuje z Polską i odwrotnie, co stwarza szerokie spektrum możliwości, aby znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę.

Należy również podkreślić, iż język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie, a Niemcy należą do najsilniejszych pod względem gospodarczym krajów na świecie, dlatego znajomość języka niemieckiego otwiera możliwości biznesowe, a co najważniejsze NIEMIECKI NIE JEST TAK TRUDNY JAK MYŚLISZ, a na pewno nie z nauczycielami „Jedynki” prof. I LO Iwoną Nicewicz-Gąską oraz prof. I LO Pawłem Osowskim .

W trakcie drugich zajęć uczniowie rozwiązywali test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Bardzo dobrą wiedzą w tej dziedzinie wykazały się Kamila Jakóbik – 1d, która zajęła I miejsce, Kamila Łaźnia 1d – II miejsce oraz Anna Smarzyńska 1b, która o III miejsce stoczyła emocjonującą dogrywkę.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z native speakerem. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnych umiejętności językowych, gdyż jak wiadomo, komunikacja przebiegała tylko w języku niemieckim. Ku wielkiemu zadowoleniu wszyscy wyszli zwycięsko z tej niezwykle interesującej próby. Dodatkową atrakcją była gra- reakcje komunikatywne, która również nie stanowiła problemu dla uczniów I LO. Nasi nauczyciele mogą być bardzo dumni ze znajomości języka niemieckiego swoich podopiecznych. A my z niecierpliwością oczekujemy na dalsze lekcje języka niemieckiego zarówno w szkole jak i na zaprzyjaźnionej uczelni!

O autorze
Skip to content