Matematyka i JA

Matematyka i JA
5 marca 2017 No Comments Aktualności redaktor

Matematyka wielu ludziom wydaje się być jedną z najtrudniejszych dziedzin nauki. Z przywołaną opinią zapewne nie zgadza się rzesza wielbicieli tej dyscypliny, którzy poszukują wciąż nowych wyzwań i nowych problemów do rozwiązania.

Bartosz Gajewski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie – zamierza w przyszłości zdobyć zawód związany z naukami matematycznymi, dlatego Stefan Banach, założyciel Lwowskiej Szkoły Matematycznej i twórca wielu fundamentalnych matematycznych twierdzeń, także znalazł się w sferze jego zainteresowań. Aby rozwinąć swoje kompetencje, Bartosz bierze udział w rozmaitych konkursach i projektach matematycznych. Jednym z nich jest SZUMIT czyli grupa miłośników matematyki stworzona w celu rozwoju nauk matematycznych i odnalezienia najlepszych matematyków z całej Polski

Bartosz Gajewski został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego BANACH
w kategorii klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. Udział w konkursie wymagał rozwiązania zadań, które poziomem odpowiadają programowi nauczania matematyki w szkole ponadgimnazjalnej. Od uczestników wymagano niestandardowego i nieszablonowego podejścia do postawionego problemu. Hasło grupy SZUMIT-SZUKAMY MISTRZÓW-w przypadku ucznia I LO nabrało realnego kształtu. Licealista został uhonorowany Dyplomem Zwycięzcy, który jest wspólną nagrodą ucznia  i opiekunki Mistrza – prof. I LO Bernadety Mielniczuk. Laury uzyskane w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym są wyrazem uznania dla ich całorocznej pracy i zachętą do kolejnych działań.

Kamila Śmietana

O autorze
Skip to content