Mistrzowie sportu z I LO

Mistrzowie sportu z I LO
15 lutego 2016 No Comments Aktualności redaktor

Luty obfitował w wydarzenia sportowe i przyniósł TRZYKROTNY TRYUMF REPREZENTACJI NASZEGO LICEUM, ale po kolei…

siatkarki 2016Pierwsze do zmagań sportowych przystąpiły siatkarki w składzie: Klaudia Nowak, Luiza Sierszecka, Anna Baran, Aleksandra Skowron z klasy 3c, Paulina Bryniak , Katarzyna Ozga z klasy 3b, Maja Gryc, Martyna Wiecheć z klasy 2c oraz Klaudia Wiącek, Karolina Maj i Natalia Stalmach z klasy 1d. Mistrzostwa Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce odbyły się w poniedziałek, 1 lutego w hali MCKiS w Os. Stałym. Po raz pierwszy do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn, co umożliwiło rozegranie eliminacji systemem grupowym. Nasze siatkarki walczyły z drużynami ZSP2 i ZSP6, wychodząc do fazy finałowej z pierwszego miejsca. W półfinale dane im było rozegrać mecz z reprezentacją II LO, a w meczu o pierwsze miejsce ponownie rozegrały mecz z reprezentacją ZSP2, która w półfinale pokonała reprezentacje ZSP 4. W tym roku kolejny raz z rzędu zostałyśmy MISTRZYNIAMI JAWORZNA W PIŁCE SIATKOWEJ!!!

narty 2016Po tak miłym poniedziałku, we wtorek ponad czterdziestu miłośników nart i snowboardu pod bacznym okiem wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego – pani Justyny Osuszek, pani Anny Przywała i pana Bernarda Goryczki, szlifowało swoje umiejętności na stoku w Rzykach, aby z tak licznej grupy miłośników białego szaleństwa wybrać reprezentację Liceum na Mistrzostwa Jaworzna w Slalomie Gigancie. I tak do zmagań narciarskich wystawiono w tym roku męską ekipę Jedynki: Wojtka Gogolę z klasy 3c, Maćka Białego z klasy 1b, Krzysztofa Obertyna, Bartka Gajewskiego i Karola Prusaka z klasy 1c. Narciarskie Mistrzostwa Jaworzna odbyły się 4 lutego na stoku „ Złoty Groń” w Istebnej. Nasi mężczyźni pojechali rewelacyjnie: w klasyfikacji indywidualnej Mistrzem Jaworzna został Wojciech Gogola, trzecie miejsce na podium należało do Krzysztofa Obertna a Maciej Biały był piąty, pecha miała prof. I LO Justyna Osuszek, która w kategorii nauczycielek zajęła czwarte – najgorsze dla sportowca miejsce.

silowanienareke2016W piątek 5 lutego odbyły się X Mistrzostwa Jaworzna w Armwrestlingu, czyli w siłowaniu na rękę, nasze Liceum było reprezentowane przez dziewczęta: Arletę Andrzejewicz i Katarzynę Wartałę z klasy 2c oraz Luizę Sierszecką z klasy 3c, natomiast męską reprezentację stanowili: Szymon Musiał i Mateusz Kuś z klasy 2c oraz Maciej Krupa z klasy 3a. Tym razem również nasza ekipa spisała się rewelacyjnie: I miejsce w kategorii kobiet wywalczyła Kasia Wartała, III miejsce w kategorii mężczyzn zdobył Szymon Musiał. Wszyscy nasi reprezentanci walczyli z zaciętością, poświęceniem i ogromnym zaangażowaniem, za co im dziękujemy.

AP

O autorze
Skip to content