Licealistki z „Jedynki” aktywnymi wolontariuszkami!

Licealistki z „Jedynki” aktywnymi wolontariuszkami!
5 marca 2018 Aktualności redaktor

Uczennice Katarzyna Kowalczyk z klasy 1b i Zuzanna Otrębska z klasy 1d zostały zgłoszone przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariackiego Szczere serce, Panią Pedagog Magdalenę Plewko-Kotynię do pierwszej polskiej edycji programu Pramerica Moc Działania. To polska odsłona  programu Spirit of Community, który wyróżnia młodych ludzi w wieku szkolnym angażujących się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, a dzięki odwadze i chęci działania zmieniają świat na lepszy.

Wprawdzie Kasia i Zuzia nie zakwalifikowały się do finału, ale ich poświęcenie zostało zauważone przez Fundację. Za rok spróbujemy ponownie! Należy jednak przypomnieć, iż niedawno Katarzyna Kowalczyk została „Wolontariuszem roku 2017”, a Zuzanna Otrębska otrzymała wyróżnienie za całokształt swojej działalności w jaworznickim konkursie „Wolontariusz roku 2017” pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna!

Katarzyna Kowalczyk jako wolontariuszka z I LO podjęła się również trudnej sztuki nauczania i pomogła swoim młodszym kolegom ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Jaworznie zrozumieć zasady udzielania pierwszej pomocy. Kasia uczyła młodzież jak należy zachować się podczas rozpoczynania akcji ratowniczej, jak i kiedy wykonywać resuscytację, jak i kiedy ułożyć ciało poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, jakie są najważniejsze numery alarmowe i jak zapamiętać nr 112 ( jedne usta, jeden nos i dwoje oczu = 112). Kasia swoje zajęcia realizowała pod opieką pedagoga szkolnego Pani Magdaleny Plewko-Kotyni. Celem tych zajęć jest nie tylko uczenie dzieci od najmłodszych lat jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś ulegnie wypadkowi albo zasłabnie, ale także szkolenie kolejnych wolontariuszek. Dziękujemy Gospodarzom za ciepłe przyjęcie.

O autorze
Skip to content