Fundacja dr Clown – jak zostać wolontariuszem…

Fundacja dr Clown – jak zostać wolontariuszem…
15 stycznia 2018 No Comments Aktualności redaktor

UWAGA UCZNIOWIE ZAINTERESOWANI KURSEM NA WOLONTARIUSZA
FUNDACJI DR CLOWN!

Założenie książeczki do celów sanitarno-epidemilogicznych
– krok po kroku:

1. Należy zabezpieczyć kwotę ok. 250 zł, skąd 139 zł to „Sanepid” i około 70/80zł (w zależności od przychodni) to koszt lekarza medycyny pracy + zakup książeczki – dostępna w sklepach papierniczych lub punktach ksero.

2. Następnie należy zakupić 3 sterylne pojemniki na kał i zbierać do nich materiał do badania przez 3 kolejne dni. Pamiętać trzeba, iż każdy pojemnik z każdego dnia musi być opisany: imię, nazwisko, data i godzina pobrania próbki.

3. Następnie próbki należy złożyć do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Jaworznie (ul. Pocztowa). Materiał pobierany jest tylko dwa razy w tygodniu tj. pon., wt. od 8:00 do 10:00 (dlatego najlepiej zgromadzić materiał przez weekend).

4. Na miejscu wypełnia się zlecenie (dane osoby wraz z nr pesel) i dokonuje wpłaty 99 zł przelewem na podany nr konta. Pozostałą kwotę tj. 40 zł wpłaca się w „Sanepidzie” po okazaniu dowodu wpłaty kwoty 99 zł.

5. Po otrzymaniu zaświadczenia z „Sanepidu” należy zgłosić się do lekarza medycyny pracy, który dokonuje odpowiedniego wpisu.

O autorze
Skip to content