Biznes od podstaw! Warsztaty dla menadżerów w I LO

Biznes od podstaw! Warsztaty dla menadżerów w I LO
10 listopada 2016 No Comments Aktualności redaktor

W ramach obchodzonego w Jedynce, jak co rok, Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery drugoklasiści, a dokładniej – grupa menadżerska – wzięła udział w warsztatach z zakresu kreowania własnego wizerunku.

Zajęcia miały na celu przygotowanie przyszłych dyrektorów młodzieżowej firmy do prezentacji podczas rozmaitych wystąpień. Uczniowie poznali zasady dress code’u, elementy psychologii koloru, kanony etyki biznesu, jak również normy dotyczące makijażu biznesowego. Każdy uczestnik otrzymał informację na temat indywidualnego typu sylwetki podczas pokazu kreacji: służbowej, wizytowej, na rozmowę kwalifikacyjną czy też sportowej. Naszym wizażystą była pani Magdalena Wrona, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. Grupa przygotowuje się do wejścia na rynek jako młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo – z nieoficjalnych źródeł wiadomo, iż planują częściowo ujawnić się podczas Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości.

Ale to nie jedyne działanie zorganizowane w ramach OTK 2016 przez Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego, w które mocno się zaangażowaliśmy. Na uwagę zasługuje również spotkanie uczniów jaworznickich szkół ponadgimnazjalnych pt. „Przedsiębiorczość jest kobietą” z panią Mają Długołęcką-Sarlej, właścicielką firmy Arket. To tu potencjalni przedsiębiorcy – w tym gronie również uczniowie I Liceum – dowiedzieli się, jak ważne jest badanie rynku przed rozpoczęciem działalności gospodarczej: zdiagnozowanie zapotrzebowania na produkty, analiza dostępności surowców czy też określenie lokalizacji dla nowej firmy. Uczestnicy przekonali się, jak ważnym zasobem w biznesie jest wiedza i informacja.

Na tym nie poprzestajemy! Działamy dalej! Już wkrótce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, a zaraz po nim Jaworznicki Maraton Przedsiębiorczości.

O autorze
Skip to content