Uczniowie I LO uczą się od Specjalistów!

Uczniowie I LO uczą się od Specjalistów!
9 listopada 2016 No Comments Aktualności redaktor

Humaniści z klas drugich I Liceum uczestniczyli w warsztatach literackich pod kierunkiem Pana Redaktora Macieja Szczawińskiego.

Ideą przewodnią spotkania miłośników literatury było sformułowanie „Wiersz bunt, wiersz czułość, wiersz rozum, wiersz szaleństwo”. Prowadzący omówił różne postawy poetyckie w polskiej literaturze współczesnej na przykładzie poezji Barbary Gruszki-Zych, Henryka Cierniaka i Mariana Kisiela.

Poezja, zaprezentowana publiczności, jest wyrazem różnorodnych interpretacji świata przez dość młodych twórców. Piszą oni o poszukiwaniu miłości i czułości, o cierpieniu, jakie związane jest z utratą bliskiej osoby, a także o śmierci, którą trzeba oswoić i z godnością zaakceptować. Kilka tekstów wyrażało bunt związany z destrukcją świata współczesnej kultury lub o całkowitym jej zaniku.

Okazało się, że wiersze z XXI wieku mogą zaciekawić młodych odbiorców nie tylko swoim przesłaniem, ale także intrygującą formą. Mamy pewność, że osobowość pana redaktora M. Szczawińskiego również wpłynęła na uczestników spotkania.

 

O autorze
Skip to content