Realizacja projektu „A my uczymy inaczej!”

Realizacja projektu „A my uczymy inaczej!”
10 listopada 2016 No Comments Aktualności redaktor

Nietradycyjnie o … tradycji. Romantyzm.

Już zbyt długo nic się nie działo…. Cisza przed burzą…… I wreszcie pewnego dnia, w klasach 2b, 2c i 2d zawrzało – konwencjonalna metoda omówienia ballad A. Mickiewicza została zastąpiona zadaniem niekonwencjonalnym. Nakręcenie teledysku do wybranych utworów wieszcza – takie zadanie w ramach projektu „ A my uczymy inaczej!” postawiła przed nami Pani Profesor I LO Dorota Bialik. Czas wideoklipu musiał zamknąć się w trzech minutach, co nie było łatwe, gdyż wiersze te do krótkich nie należą.

Na przygotowania przewidziano trzy tygodnie. Było to dość skomplikowane przedsięwzięcie, wymagające zaangażowania wszystkich osób. Najpierw uczniowie podzielili się na 5 grup i każda z nich wybrała jedną z ballad wieszcza. Trzeba było pomyśleć o odpowiedniej adaptacji tekstu, doborze scenerii, stosownych kostiumach, choreografii. Należało skomponować muzykę. Wszystko musiało być oryginalne i dopracowane w każdym szczególe, doskonale oddawać klimat romantyzmu i przesłanie utworu. Gdy te elementy były już gotowe, wystarczyło je nagrać, posklejać i podziwiać efekty. A oglądać było co! Powstały klipy do ballad: „ Romantyczność”, „Powrót taty”, „Świteź”, „Lilie” i „ Pani Twardowska”. Wszystkie prace zostały wysoko ocenione, a „Świteź” i „Pani Twardowska” wezmą udział w konkursie.

To wspólne przedsięwzięcie było doskonałą okazją nie tylko do bliższego poznania Mickiewiczowskiej poezji, ale także poznania swoich możliwości, integracji, przebywania w miłym towarzystwie i dobrej zabawy.

Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, a uczniowie choć na chwilę mogli przenieść się na brzeg tajemniczego jeziora Świteź czy też poczuć wszystkie emocje targające bohaterem romantycznym.

Podekscytowani rezultatami swojej pracy z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania!

ZOBACZ SAM! – ŚWITEŹ

N.Trawa, kl.2d
B.Gajewski, kl.2c

O autorze
Skip to content