W „Przedpiekle Dantego” ;)

W „Przedpiekle Dantego” ;)
8 czerwca 2016 No Comments Aktualności redaktor

Dzisiaj (czyli 7 czerwca 2016 roku) w naszej sali zwanej „Przedpieklem Dantego” pod czujnym okiem profesor I LO Doroty Bialik zamiast nudnego (!) sprawdzianu odbył się Turniej Wiedzy o Baroku dla klas 1c oraz 1d.

Każda z klas została podzielona na 3 zespoły po 6 osób, a pozostała część uczniów zajęła się logistyką. Nie można odmówić im pomysłowości. Uczestnicy losowali pytania, kręcąc kołem fortuny. Podczas dwóch rund turnieju uczestnicy musieli zmierzyć się z zagadnieniami stworzonymi przez grupę logistyczną. Pytania dotyczyły 6 dziedzin: architektury, sztuki, literatury, filozofii, rzeźby oraz genezy baroku. Każdy zespół miał za zadanie zapoznać się z wylosowanymi pytaniami, rozdzielić je między członków zespołu i oczywiście pięknie odpowiadać, na co mieli wyznaczony czas. W pierwszej rudzie możliwych było do zdobycia od 1 do 2 punktów, natomiast runda druga mogła zapewnić uczestnikom kolejne 4 punkty. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany. Widać, że rywalizacja bardzo motywuje do nauki. W czasie kiedy jury w składzie: profesor I LO Dorota Bialik oraz grupa logistyczna podliczało punkty, uczestnicy zabawy (?!) mieli możliwość obejrzenia filmu o baroku oraz posłuchania piosenek Jacka Kaczmarskiego, związanych z tematyką sarmacką.

Wszyscy zgodnie potwierdzili, że taki rodzaj sprawdzenia wiedzy jest znacznie ciekawszy i przede wszystkim mniej stresujący niż tradycyjny sprawdzian, dlatego też nasz turniej zakończył się w niezwykle przyjemnej atmosferze.

E. Szafran, kl.1d
Opieka: mgr D.Bialik

O autorze
Skip to content