Sukces filmowy uczniów I LO

Sukces filmowy uczniów I LO
28 grudnia 2015 No Comments Aktualności redaktor

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie są ludźmi kreatywnymi, poszukującymi dla siebie różnych środków wyrazu. Grupa międzyklasowa w składzie: Kacper Gniadek, Łukasz Bochenek, Julia Łysik, Maja Gryc, Weronika Szybkowska, Mateusz Zięba, Klaudia Kapuścik i Maja Fidytek pod opieką pani prof. I LO Bernadety Mielniczuk wzięli udział w konkursie „To my tworzymy świat”, organizowanym przez markę Canon.

wspolnota_betlejem_2015

Uczniowie nakręcili videocast, opowiadający o stworzonej przez księdza Mirosława Toszę jaworznickiej wspólnocie Betlejem. Licealiści w swojej pracy skoncentrowali się na pokazaniu roli, jaką pełni wspólnota w osobistej biografii ludzi, którzy odnaleźli życiową przystań w kierowanej przez księdza Toszę instytucji. Wzruszające i jednocześnie dramatyczne zwierzenia bohaterów filmu podkreślają wartość nadziei w życiu każdego człowieka i wyrażają przekonanie, że każdy ma szansę odnaleźć swoje miejsce na świecie.

Film uczniów I LO został nagrodzony prestiżowym III miejscem. Młodzi jaworznianie znaleźli się w gronie osób docenionych za profesjonalizm i wrażliwość w prezentacji współczesnej tematyki.

Jury Konkursu oceniło film grupy młodych twórców w słowach: „Praca jest doskonałym przykładem dobrego dziennikarstwa dokumentalnego. Jury doceniło także niezwykłą dojrzałość uczniów w wyborze tematu”.  Dodatkową wartością nakręconego videocastu jest umiejętność dostrzeżenia istotnych tematów w środowisku lokalnym i pokazanie ich z ogromną kulturą .

Grupa młodych twórców cechuje się otwartością na problemy współczesności.  Wierzymy, że są oni zdolni do tego, aby ulepszać świat, dając innym nie tylko swój czas ale także radość kontaktu z człowiekiem, który wysłucha osobistej historii i uszanuje odmienny model życia.

Adrianna Olechno

O autorze
Skip to content