Next Step – międzynarodowy projekt edukacyjny w I LO

Next Step – międzynarodowy projekt edukacyjny w I LO
23 października 2016 No Comments Aktualności redaktor

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie w dniach 10-14 października uczestniczyli w warsztatach językowych, określonych przez organizatorów nazwą „Next Step”. Spotkania z zagranicznymi studentami odbywały się dzięki Międzynarodowej Organizacji AISEC, która m.in. patronuje działaniom o charakterze edukacyjnym.

W I LO językowe i kulturowe warsztaty prowadziła dwójka studentów – Dina z Egiptu i Anila z Turcji. W zajęciach językowych uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I, II i III. Kolejne spotkania stworzyły możliwość poszerzenia wiedzy na temat egzotycznych dla Polaków krajów i kultur. Egipt i Turcja – znane na ogół z wakacyjnych wojaży – zostały przedstawione przez pryzmat doświadczeń rodzimych mieszkańców. Goście I LO byli otwarci na wszystkie pytania uczniów dotyczące zarówno tematyki geograficznej, jak i językowej.

Wolontariusze zaprezentowali także filmy i nagrania muzyczne, które wzbogaciły tematykę zajęć. Forma aktywnej nauki języka, polegająca na rozmowie z osobami spoza szkolnego środowiska bardzo spodobała się wszystkim uczniom.

Warto dodać, że zagraniczni studenci w czasie pobytu w Jaworznie mieszkali u gościnnych rodzin, reprezentujących uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie, a opiekę merytoryczną pełniła nad całym projektem Pani Profesor I LO Daria Kuć.

Bogaty program wizyty edukacyjnej sprawił, że pobyt przedstawicieli projektu „Next Step” w Jedynce, będzie miło wspominany zarówno przez licealistów, jak i przez przedstawicieli organizacji AISEC.

M. Ż.
FOTO: K. G.

O autorze
Skip to content