I LO odświętnie – Święto Komisji Edukacji Narodowej

I LO odświętnie – Święto Komisji Edukacji Narodowej
30 października 2016 No Comments Aktualności redaktor

Święto Komisji Edukacji Narodowej, obchodzone 14 października, jest dniem, który łączy wszystkich ludzi związanych ze szkołą. Jest to wydarzenie szczególnie radosne dla uczniów, ale także dla nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty.

Wspaniałym akcentem tego dnia był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 2c. Spektakl uświetniający obchody dnia KEN zachwycał wspaniałą aktorską interpretacją i ciekawymi kostiumami. Całość uroczystości prowadzili Gabriela Kośmider i Karol Prusak. Swoje role z entuzjazmem i świetną dykcją zinterpretowali: Nikola Dutka, Julia Gębala, Sebastian Nowak, Bartosz Gajewski, Kacper Sala i Krzysztof Obertyn. Dekoracje nawiązujące tematycznie do roli edukacji w życiu każdego człowiek przygotowały: Klara Siga, Paulina Bień, Natalia Pluta, Julia Gębala, Gabriela Kośmider i Katarzyna Dubiel.

W naszej szkole święto KEN jest tradycyjnie okazją do spotkania wszystkich pokoleń Grona Profesorskiego, dla których Jedynka była nie tylko miejscem pracy, ale także miejscem wychowywania kolejnych pokoleń wybitnych uczniów oraz nawiązywania życiowych przyjaźni.

14 października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie, na które przybyli m.in. Pan Dyrektor Józef Kozowicz, Pani Profesor Józefa Posch-Kotyrba, Pani Profesor Maria Byrczek, Pani Profesor Wiesława Bialik, Pani Profesor Kazimiera Ciołczyk-Folga, Pani Profesor Mirosława Makowska-Kopiec, Pani Profesor Jadwiga Wawryka, sekretarz szkoły Pani Dorota Targosz oraz inni emerytowani Pracownicy Liceum.

We wspomnieniach Grona Profesorskiego pojawiło się wiele sylwetek wybitnych uczniów, którzy są dumą szkoły, ale także tych wychowanków, których codzienna praca i wysoka kultura zasługują na szacunek. Rzeczywistość szkolna to także specyficzna obyczajowość młodzieży i nauczycieli, która podlega nieustannej ewolucji; opowieści o życiu szkolnym przekonują, że jest to jeden z najciekawszych etapów egzystencji każdego człowieka.

Pani Dyrektor mgr Patrycja Pietraszczyk zapewniła wszystkich Gości, że Jedynka to miejsce, do którego mogą zawsze powrócić, dzieląc się swoimi wspomnieniami, doświadczeniami i problemami. Każda z zaproszonych osób została obdarowana skromnym upominkiem akcentującym życzliwą, przyjacielską i rodzinną atmosferę uroczystości.

Ł. Waligóra

O autorze
Skip to content