Nauka i sport – to jest to!

Nauka i sport – to jest to!
26 maja 2016 No Comments Aktualności redaktor

12 maja br najlepsi jaworzniccy zawodnicy zostali uhonorowani Sportowymi Nagrodami Miasta Jaworzna. Prezydent w ten sposób wyróżnił sportowców, którzy w minionym roku osiągnęli sukcesy sportowe na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim. Wśród nagrodzonych zawodników jest dwoje uczniów Naszego Liceum: Milena Byczkowska i Wojciech Gogola – oboje trenują narciarstwo wodne.

Milena Byczkowska jest uczennicą klasy pierwszej Naszego Liceum, przygodę z nartami rozpoczęła 5 lat temu. W 2015 zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych za motorówką i za ten sukces otrzymała powyższą nagrodę.
Wojtek Gogola jest tegorocznym maturzystą, swoje zamiłowanie do nart wodnych odziedziczył po mamie – Annie Gogola i na nartach „jeździ od zawsze”. W minionym, zeszłorocznym sezonie może poszczycić się osiągnięciami takimi, jak: 1 miejsce na Mistrzostwach Polski za motorówką w figurach, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski za motorówką w slalomie, 3 miejsce na Mistrzostwach Polski za motorówką w skokach, 1 miejsce na Mistrzostwach Polski za motorówką w trójkombinacji – te osiągnięcia były podstawą do uhonorowania go Sportową Nagrodą Miasta Jaworzna.

Dla Mileny i Wojtka narciarstwo wodne to wielka pasja, oboje potrafią świetnie połączyć naukę z ciężkim reżimem treningowym i startami na zawodach, osiągając świetne wyniki. Gratulacje dla obojga za uzyskanie nagrody i za ich sukcesy! Powodzenia!

AP

O autorze
Skip to content