Nasz „Brukowiec” najlepszy w województwie!

Nasz „Brukowiec” najlepszy w województwie!
11 kwietnia 2017 No Comments Aktualności redaktor

Pasjonaci dziennikarstwa to ludzie, którzy coraz rzadziej wiążą swoją przyszłość z prasą i tradycyjnymi wydawnictwami. Większość z nich dostrzega ogrom możliwości, jakie dają nowe media.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie od wielu lat redagują szkolną gazetkę „Brukowiec”, będącą dokumentem szkolnego życia i zapisem uczniowskich pasji i talentów. Redakcja gazetki zmienia się, co jest związane z cyklem edukacji; nad całością prac czuwa polonistka mgr M. Dzióbek.

Redaktorzy „Brukowca” wysłali kilka numerów swojej gazetki na Wojewódzki Konkurs Dziennikarski „Bystrz@k 2017”, organizowany pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, Redaktora Naczelnego Tygodnika i Portalu „Nowe Info” w Tychach oraz TV Polsat News Katowice. Tegoroczna edycja konkursu „Bystrz@k 2017” okazała się szczęśliwa dla licealistów z „Jedynki”- ich gazetka została uznana za najlepszą spośród nadesłanych wydawnictw i została nagrodzona
I miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Jury Konkursu wyróżniło gazetkę „Brukowiec” za umiejętne i ciekawe relacjonowanie życia szkoły oraz za szatę graficzną czasopisma. Jedną z nagród dla laureatów konkursu był udział w nagraniu audycji Polskiego Radia Katowice pt. „Czas na Nas”. Nagranie to, którego inspiratorką była organizatorka konkursu Pani Edyta Kaszyca, było dodatkowym ciekawym przeżyciem dla młodych dziennikarek z I LO.

W gronie współpracowników „Brukowca” może znaleźć się każdy uczeń „Jedynki”, ale ostateczny wybór artykułów i zdjęć, ich edycja i planowanie kształtu nowego numeru szkolnej gazetki , należą do Oliwii Pypłacz, Julii Szymczyk i Kamili Śmietany. Chociaż wielu ludzi twierdzi, że tradycyjna papierowa prasa należy do przeszłości, to młodzi redaktorzy „Brukowca” nie zgadzają się z tą tezą, znajdując wiele satysfakcji w swojej pracy.

P.D.

O autorze
Skip to content