LAUREATKA KONKURSU POETYCKIEGO Z I LO!

LAUREATKA KONKURSU POETYCKIEGO Z I LO!
15 czerwca 2021 No Comments Aktualności redaktor

Z okazji XXVIII Tygodnia Ziemi w województwie śląskim zorganizowano szereg imprez przybliżających młodzieży problematykę dotyczącą ochrony natury, odpowiedzialności za los planety i rozwoju ekologii. Konkurs Poetycki umożliwił utalentowanym literacko humanistom wyrażenie swojej opinii na temat właściwego wykorzystania zasobów ziemi.

Aneta Chłosta – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie zajęła II miejsce Wojewódzkim Konkursie Poetyckim z okazji XXVIII Tygodnia Ziemi. W swoim tekście wyraziła nadzieję, że „Jeszcze będzie normalnie…”. Młoda artystka przedstawiła w wierszu wizję ziemi z piękną przyrodą, świata natury bez globalnych zagrożeń ,rzeczywistości , w której człowiek harmonijnie współistnieje z wszystkimi elementami ekosystemu. Słowa wiersza, napisanego w czasach pandemii, podkreślają tęsknotę za możliwością skorzystania z piękna ziemi i dóbr natury.

Poetycki obraz wykreowany przez Anetę Chłostę to zapewne marzenie wielu młodych ludzi, którym czas pandemii uświadomił potrzebę dbałości o otaczający nas świat.

PD

Tagi
O autorze
Skip to content