LAUREATKA KONKURSU NA FELIETON Z I LO

LAUREATKA KONKURSU NA FELIETON Z I LO
26 marca 2019 No Comments Aktualności redaktor

Wśród uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie jest wielu humanistów, dysponujących literackimi zdolnościami. Kilkoro z nich wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton Prasowy pod Patronatem Redaktora Michała Ogórka. Konkursowi patronowało wiele znanych i szanowanych instytucji: Pałac Młodzieży im. A. Kamińskiego w Katowicach, miasto Katowice, „Gazeta Wyborcza”, TVS i Antyradio.

Laureatką tego prestiżowego Konkursu została uczennica I LO – Natalia Dębska, która uzyskała wyróżnienie. Wyróżniony tekst komentował relację pomiędzy postaciami literackimi, a ich odbiorem przez współczesnych czytelników. Natalia na co dzień jest nie tylko pasjonatką literatury, ale także autorką tekstów do szkolnej gazetki „Brukowiec”.

Dla wszystkich laureatów i zaproszonych gości niezwykle miłą niespodzianką była obecność redaktora Michała Ogórka; komentował on wysoki poziom przedstawionych prac, ciekawą tematykę napisanych felietonów oraz wspaniałe umiejętności językowe laureatów.

                                                                                                                                        P.D.

O autorze
Skip to content