Kolejny sukces uczniów I LO!

Kolejny sukces uczniów I LO!
2 marca 2016 No Comments Aktualności redaktor

Po raz kolejny uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie wykazali się niezwykłymi zdolnościami humanistycznymi oraz wyczerpującą znajomością zagadnień z dziedziny języka polskiego.

Uczestniczyli oni w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Fraszka’’, w którym należało rozwiązać szereg zadań dotyczących historii i teorii literatury. Licealiści musieli przyporządkować twórców do epok literackich, scharakteryzować styl artystyczny oraz omówić środki stylistyczne wykorzystane przez pisarza w konkretnym dziele. W bieżącym roku szkolnym uczestnicy konkursu koncentrowali się na analizie fragmentu powieści historycznej Quo Vadis H. Sienkiewicza.

W drugiej części arkusza konkursowego należało się wykazać literackim talentem i zredagować wypracowanie na temat roli postaci fantastycznych w kreowaniu wzorców osobowych.

Oliwia Duch, uczennica klasy 2a, uzyskała w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym ,,Fraszka’’ bardzo dobry wynik, co pozwoliło na umieszczenie jej w gronie laureatów. Na co dzień uczęszcza ona do klasy o profilu humanistycznym. Zainteresowania teatralne, filmowe i literackie nie są jej jedyną pasją; do sfery jej zainteresowań należy także jeździectwo.

Oprócz Oliwii najwyższe konkursowe laury przypadły także w udziale innym licealistom. Są wśród nich m.in. J. Czerwonka (kl. 2a), Z. Schneider (2b), A. Siedlińska (3d), O. Pypłacz (2d), O. Kraus (2d), A. Jarczyk (3d), W. Kalina (2d), J. Szymczyk (2d), K. Czak (2b), K. Kowalczyk (1b), M. Smosna (1b).

Uczniowie, którzy znaleźli się w gronie laureatów konkursu, otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Dodatkową wartością udziału w tego typu zawodach przedmiotowych jest rozwijanie własnej aktywności i podwyższanie kompetencji w trudnej dziedzinie twórczości literackiej.

Oliwia Pypłacz

O autorze
Skip to content