KAMILA SMALCERZ – LICEALISTKA Z PASJĄ

KAMILA SMALCERZ – LICEALISTKA Z PASJĄ
18 kwietnia 2018 No Comments Aktualności redaktor

Redakcja „Brukowca” przeprowadziła krótką rozmowę z tegoroczną maturzystką, uczennicą klasy 3 b – Kamilą Smalcerz.

Brukowiec” : Jakie są Twoje zainteresowania i pasje?

Kamila Smalcerz: Odkąd pamiętam moją pasją był teatr. Zawsze lubiłam występować na scenie, brać udział w przedstawieniach, recytować wiersze, śpiewać albo tańczyć. Jakiś czas temu odkryłam swoją drugą pasję, którą jest przedsiębiorczość.

B”.: Gdzie realizujesz te zainteresowania?

K.S.: Pierwszą pasją zajmowałam się od dziecka, biorąc udział w różnych szkolnych przedstawieniach. Potem zapisałam się na zajęcia teatralne, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury. Jeśli chodzi o fascynację przedsiębiorczością to rozwinęłam ją biorąc udział w konkursach o tematyce biznesowej.

B”.: Którą z pasji mogłaś realizować w I Liceum Ogólnokształcącym ?

K.S.: W naszej szkole miałam szansę rozwijać obie moje pasje. Wyjazdy do teatru i udział w szkolnych akademiach pozwalały mi na doskonalenie umiejętności scenicznych. Postanowiłam jednak skupić się głównie na przedsiębiorczości. Inspiracją w tych działaniach były zajęcia z Panią Katarzyną Wilgos pełniącą funkcję doradcy zawodowego w naszej szkole. W pierwszej klasie otworzyłam swoją firmę Candy Bear w ramach konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Razem z pięcioma koleżankami z innych klas sprzedawałam własnoręcznie szyte maskotki i ekotorby. Był to zdecydowanie najlepszy sposób na rozwinięcie tej pasji i poznanie sposobu funkcjonowania firmy . Sądzę, że ta umiejętność może mi się przydać w różnych momentach życia.

B”.: Co uważasz za Twój największy sukces?

K.S.: Za swój największy sukces uważam doprowadzenie Candy Bear do finału konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2015. Odbył się on w Warszawie w budynku Giełdy Papierów Wartościowych. Nasza szkolna firma została wybrana spośród 307 miniprzedsiębiorstw z całej Polski. Z dziewiętnastką finalistów miałyśmy okazję zaprezentować swój pomysł na biznes. Było to niezapomniane przeżycie, które wspominam do dzisiaj. Spotkałam się wówczas z młodymi aktywnymi ludźmi, których działania są świadectwem, że jeśli się do czegoś dąży, to można to osiągnąć.

B”.: Czy możesz zdradzić swoje plany na przyszłość?

K.S.: Oczywiście, planuję dalej rozwijać swoją pasję na studiach. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to, studiując na kierunku zarządzania lub przedsiębiorczości, otworzę ponownie swoją firmę w Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Chcę także kontynuować swoją przygodę z teatrem i znowu mieć okazję występować na scenie.

B”.: Jesteś znana jako osoba o dużej wrażliwości, kulturze osobistej i chęci działania. Wierzymy, że Twoja pracowitość pozwoli Ci spełnić wszystkie marzenia.

O autorze
Skip to content