Jedynka szkołą ludzi z pasją!

Jedynka szkołą ludzi z pasją!
22 kwietnia 2018 No Comments Aktualności redaktor

Udział w olimpiadach przedmiotowych jest zawsze ogromnym wyzwaniem dla ucznia i jego opiekuna. W każdej z nich wymagana jest od uczestnika ponadprzeciętna wiedza, talent, pracowitość i ogromna odporność na stres. Szczególnie trudne staje się to wtedy, gdy tematyka jest niezwykle rozległa, a wiedza i umiejętności, które trzeba posiąść, by móc walczyć o laury, daleko wykraczają poza szkolny materiał.

W naszej szkole takie wyzwania podejmujemy z bardziej niż zadowalającym skutkiem. Nasze Liceum jest prawdziwą kuźnią talentów, a tym razem to Bartek Gajewski z kl. 3c udowodnił to, zostając laureatem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Przez wiele miesięcy pracował pod opieką pani Doroty Bialik – nauczycielki języka polskiego i etyki.

Olimpiada składała się z trzech etapów, a każdy z nich wymagał ogromu pracy. Poza przygotowaniem teoretycznym z zakresu wiedzy o filmie i komunikacji społecznej, którą sprawdzały testy, wymagano przygotowania fotocastu, napisania eseju i przeprowadzenia wywiadu z zaproszonym do etapu centralnego gościem.

W Olimpiadzie, poza Bartkiem, wzięli udział także jego koledzy z klasy – Radek Sajdak i Sebastian Nowak. Ogromnym sukcesem było już zakwalifikowanie się całej trójki do etapu okręgowego zmagań. Ostatecznie Bartek pokonał ponad 800 uczestników zmagań i wywalczył zaszczytny tytuł laureata.

Uroczysta gala i rozdanie nagród odbędą się w czerwcu w Warszawie w siedzibie FINA – głównego organizatora Olimpiady.

O autorze
Skip to content