Fashion Week

Fashion Week
31 stycznia 2016 No Comments Aktualności redaktor

Wielu z nas marzy, aby przeżyć swój American Dream rodem z popularnych filmów. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Jaworznie zorganizowali imprezę, która w dużym stopniu była realizacją Amerykańskiego Snu, rodem z Holywood. Licealiści z klas pierwszych i drugich pracowali pod kierunkiem pani Katarzyny Wilgos oraz nauczycieli języka angielskiego.

Fashion week 2015-2016

Wszystkie działania odbywały się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Każda klasa pierwsza przygotowywała plakat przedstawiający uczniowską interpretację sformułowania, które było mottem imprezy. Kreatywnych pomysłów i technik plastycznych było bardzo dużo, co zaowocowało niebanalną ozdobą szkolnych korytarzy, którą środowisko szkolne mogło podziwiać przez cały tydzień.

Atmosferę całego wydarzenia wzbogaciła prezentacja znanych filmów, kojarzących się każdem uczniowi z ważnym etapem rozwoju amerykańskiej kultury. Dzieła filmowe, takie jak Forrest Gump, Tańczący z Wilkami czy Obywatel Kane, okazały się inspiracją do stworzenia własnego, szkolnego Fashion Weeku. Uczniowie klas drugich samodzielnie projektowali stroje, które odzwierciedlały charakter filmowych bohaterów i scenografię prezentowanego dzieła. Scenki rodzajowe, zaprezentowane przez uczniów nawiązywały do konwencji znanych ze sławnych filmowych kadrów. Nauczycielki języka angielskiego w I LO: M. Karczewicz, D. Kuć, A. Adamin, E. Palian-Suchanek wspierały uczniów w czasie aktorskich przygotowań i kontrolowały występy pod względem językowym.

Fashion Week był ciekawą imprezą nie tylko dla amatorów mody, filmu, ale także dla pasjonatów kuchni. Szkolna świetlica została przemieniona w kawiarenkę, gdzie można było spróbować typowych amerykańskich przekąsek serwowanych przez uczniów, jak na przykład tosty z masłem orzechowym lub popcorn.

Fashion Week w I LO okazał się wydarzeniem ciekawym i inspirującym. Uświadomił uczniom, że niektóre marzenia nie są wcale tak odległe, jak mogłoby się wydawać, a z całą pewnością warto je przybliżyć, aby urozmaicić atmosferę szkolnego życia.

Anna Jaromin

O autorze
Skip to content