Dzień Otwarty w ILO

Dzień Otwarty w ILO
25 kwietnia 2016 No Comments Aktualności redaktor

12 kwietnia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie odbył się Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów oraz ich Rodziców. Ciekawe atrakcje przygotowane przez Grono Pedagogiczne oraz Uczniów „Jedynki” przyciągnęły wielu przyszłych potencjalnych uczniów liceum.

Gimnazjaliści mogli obejrzeć krótki występ swoich starszych kolegów oraz występujących wraz z nimi na szkolnej scenie profesorów I LO. Program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 2d rozpoczął się od prezentacji oferty profilowej klas. Przyszli licealiści zostali zapoznani z programem nauczania w każdej klasie oraz z możliwościami wyboru spośród przedmiotów nadobowiązkowych.

Specjalnie dla przybyłych gości został przygotowany bogaty plan Dnia Otwartego. Uczniowie mogli zapoznać się ze szkołą „od kuchni”. Zobaczyli, jak wyglądają lekcje chemii, biologii, geografii, historii oraz języka polskiego. Zaciekawienie połączone z gromkim śmiechem świadczyły, że Gimnazjalistom spodobały się zaproponowane zajęcia. Mogli uczestniczyć w interesujących przedstawieniach i grach, które propagowały języki obce. Zainteresowani matematyką poczuli nutkę adrenaliny w Jaskini Hazardu, która pozwoliła poznać rachunek prawdopodobieństwa i zasady logiki.

Gimnazjalistom została przedstawiona bogata oferta edukacyjna; dowiedzieli się, że mogą rozwinąć swoje zainteresowania z historii sztuki, a także nauczyć się języka japońskiego, hiszpańskiego bądź włoskiego. Dla osób zaangażowanych społecznie przygotowano informacje o możliwych wolontariatach, a także dużej ilości ciekawych wycieczek przedmiotowych, które czekają ich w I LO. Dla gości przygotowano także specjalne wydanie szkolnej gazetki „Brukowiec”, redagowanej przez uczniów i dokumentującej ważne wydarzenia z życia szkoły.

Gimnazjaliści chętnie rozmawiali z obecnymi uczniami „Jedynki”, którzy na każdym kroku służyli im pomocą, uśmiechem i niezbędnymi informacjami. Wszyscy Gimnazjaliści, którzy nie zdążyli na dzień otwarty w kwietniu, mogą odwiedzić szkołę w dogodnym dla siebie terminie.

Weronika Kalina

O autorze
Skip to content