Aktorzy na scenę!

Aktorzy na scenę!
17 czerwca 2016 No Comments Aktualności redaktor

Po występie na Przeglądzie Teatrów Brytyjskich w Rybniku, który zakończył się dla naszych uczniów sukcesem, nadszedł czas na występ w naszym mieście. Łukasz Twardowski, Urszula Tyrna, Mateusz Zięba, Justyna Przystawska, Jakub Malisz, Jakub Drapała, Katarzyna Smalcerz oraz Maria Żak zagrali po raz kolejny sztukę pt. „The Quest for Happiness” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie.

Sztuka opowiadała historię pisarza, który przez brak weny, nie jest w stanie napisać nowej książki. W trudnych chwilach pomaga mu jego córka, która szuka inspiracji w zwykłych ludziach spotkanych w parku. Całość była wykonana w języku angielskim. Widownia, która składała się głównie z gimnazjalistów, była zachwycona. Pomimo tego, że sztuka była odegrana w języku obcym, uczniowie zrozumieli wszystko, co potwierdził ich aktywny udział w quizie po zakończeniu spektaklu. Teatralne spotkanie było dla nich nie tylko lekcją pokazową, podczas której mogli poznać język angielski od innej strony, ale również dobrym sposobem na sprawdzenie poziomu swoich umiejętności językowych. Aktorzy jak zawsze wykazali się wysokimi umiejętnościami językowymi oraz profesjonalizmem, który zaowocował wybitną i ekspresyjną grą sceniczną. Uczniowie naszej szkoły zadbali również o stosowną scenografię i rekwizyty.

Występ nie mógłby się odbyć bez wsparcia i przygotowania profesor I LO Estery Palian-Suchanek i profesor I LO Agnieszki Adamin, które zadbały o prawidłową wymowę i akcent aktorów.

M. Żak

O autorze
Skip to content