ZAJĘCIA UCZNIÓW I LO NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM

ZAJĘCIA UCZNIÓW I LO NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM
24 marca 2020 No Comments Aktualności redaktor

Grono Pedagogiczne I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie cechuje dbałość o wysoki poziom zajęć lekcyjnych oraz urozmaicanie metod zdobywania wiedzy. Taką możliwość stwarza prowadzenie lekcji w gościnnych murach Uniwersytetu Śląskiego.

Uczniowie klas II, realizujący geografię w zakresie rozszerzonym, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego. Wraz ze swoją nauczycielką geografii mgr Edytą Rasałą zwiedzili interesujące ekspozycje Muzeum Nauk o Ziemi, działającego przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Za szczególnie interesującą licealiści uznali wystawę „Minerały Świata” wzbogaconą o Gabinet Mineraloga; umożliwiło im to zapoznanie się z tajnikami pracy w tej dziedzinie.

Uczniowie I LO wzięli także udział w warsztatach Dzieje Ziemi, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę na temat wydarzeń zachodzących w poszczególnych erach. W trakcie zajęć praktycznych rozpoznawali skamieniałości z poszczególnych etapów dziejów Ziemi. Równie ciekawe były warsztaty dotyczące analizy profilu glebowego. W ich trakcie drugoklasiści wypełniali test  diagnozujący ich wiedzę o glebach, a później mogli skonfrontować swoje odpowiedzi, analizując profile glebowe.

Współpraca I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie z Uniwersytetem Śląskim pozwala na lepsze poznanie problemów określonych przez program nauczania danego przedmiotu, a także na lepsze zaplanowanie przygotowań do egzaminu maturalnego.

Tagi
O autorze
Skip to content