Współpraca z zagranicą w roku szkolnym 2022/2023

Współpraca z zagranicą w roku szkolnym 2022/2023
28 czerwca 2023 No Comments Aktualności redaktor

W tym roku szkolnym nauczyciel języka angielskiego mgr Daria Kuć nawiązała współpracę ze szkołami europejskimi i zrealizowała 2 projekty w ramach programu eTwinning.

Pierwszy projekt ” My leisure time, my quality time” był realizowany przez 13 uczniów z klasy 1a i zachęcał młodych ludzi do aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu. Uczniowie współpracując z rówieśnikami z Turcji, Niemiec, Grecji, Portugalii wykonywali zadania na temat czytania, sportu, kolekcjonowania przedmiotów, gotowania i muzyki. Efektem współpracy są: ebook, kolaż zdjęć oraz prezentacje w Canvie.

Drugi projekt „Persuadenglish” realizowany przez uczniów klasy 3a został przeprowadzony w celu poprawy umiejętności uczniów w zakresie korzystania z mediów, przedsiębiorczości i języka angielskiego. Przeprowadziliśmy działania, w których wzmocnili techniki perswazji stosowane w mediach. W ramach projektu przeprowadzono takie działania jak: webinarium eksperckie na temat technik perswazji, wspólny quiz na temat technik perswazji, marketing produktów z wykorzystaniem tych technik, dyskusja panelowa i stworzenie wspólnego ebooka jako produktu końcowego. wszystkie działania można obejrzeć na padlecie: https://padlet.com

W czerwcu 2023 r. koordynator szkolnych projektów eTwinning mgr Daria Kuć otrzymała Europejskie Odznaki Jakości za ubiegłoroczne projekty: „Zero Waste” i „Video Diary”. Jest to dowód, że projekty międzynarodowe realizowane przez Liceum są na najwyższym poziomie, a praca włożona w ich realizację jest doceniania przez europejskich ekspertów.

Tagi
O autorze
Skip to content