Warsztaty Filozoficzne

Warsztaty Filozoficzne
2 czerwca 2022 Aktualności redaktor

Interdyscyplinarne Warsztaty Filozoficzne dla Młodzieży organizowane przez Wydział Filozoficzny UPJPII skierowane są dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, która chce poznać nowe, często nieznane oblicza i zastosowania filozofii.

Warsztaty służą wzbogaceniu wiedzy i poszerzeniu horyzontów uczestników, a zatem mogą stanowić cenne uzupełnienie zajęć szkolnych oraz istotną pomoc w przygotowaniu do egzaminów maturalnych.

W IX edycji Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży organizowanych przez wydział filozoficzny Uniwersytetu Papierskiego Jana Pawła II w Krakowie wzięło udział troje uczniów naszej szkoły – Kajetan Czarnik, Marta Kalicińska oraz Natalia Głowacz.

Temat przewodni tegorocznych warsztatów brzmiał „Śladami polskich Filozofów”. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy musieli wykonać trzy wybrane zadania. Spośród 470 uczestników pierwszego etapu wyłoniono 30 finalistów z 22 szkół z całej Polski. Wszyscy trzej uczniowie naszej szkoły przeszli do finału. Finał konkursu odbył się 23 kwietnia w Uniwersytecie Papierskim w Krakowie.

Finaliści są uczniami klas o profilu biologiczno – chemicznym oraz matematyczno – informatycznym, którzy na co dzień interesują się filozofią poza zajęciami szkolnymi. Fakt ten potwierdza tezę, że filozofia jest dla każdego. Zainteresowania rozbudzane są na zajęciach prowadzonych przez prof. Dorotę Bialik, nauczycielkę etyki, filozofii i języka polskiego. Warto dodać, że we wszystkich edycjach warsztatów filozoficznych, w których nasza szkoła brała udział, uzyskiwaliśmy tytuł finalisty, a więc i tak było tym razem.

Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tagi
O autorze
Skip to content