V Regionalny Konkurs Multimedialny o Jaworznie

V Regionalny Konkurs Multimedialny o Jaworznie
12 grudnia 2019 No Comments Aktualności redaktor

W poniedziałek 2 grudnia 2019 roku odbył się V Regionalny Konkurs Multimedialny o Jaworznie. W tym roku wzięło w nim udział aż 16 drużyn z większości szkół podstawowych naszego miasta, co świadczy o jego ogromnej popularności. Tym razem konkurs odbył się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie.

W skład jury weszły panie: Emilia Tura (MZDiM Jaworzno), Marta Szlęzak (ŚDS Jaworzno) oraz panowie Adam Rams (Muzeum Miasta Jaworzna), Marcin Miliński (eMBAND Jaworzno) oraz Aleksander Tura (portal mojejaworzno.pl). Organizatorami jak co roku byli nauczyciele I LO pani Dorota Bialik i pan Piotr Targosz. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna . Nagrody zostały ufundowane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Uczestnicy z klas 7-8 zmierzyli się z siedmioma zadaniami konkursowymi. Dotyczyły one historii i topografii miasta oraz aktualności. Uczniowie musieli orientować się w topografii miasta oraz orientować się w jego rozwoju na przestrzeni ostatnich lat. Najciekawszymi zadaniami były z pewnością rebusy, krzyżówka i planowanie wycieczki po Jaworznie z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Część pytań przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek uczniowie I LO. Młodsi uczestnicy konkursu z klas 4-6 mieli za zadanie w sposób plastyczny odwzorować fragment miasta. Po części konkursowej na uczestników czekała niespodzianka – występ pana Aleksandra Tury, który zaprezentował kilka utworów o Jaworznie.

Wyniki V Regionalnego Konkursu Multimedialnego o Jaworznie:

w kategorii klas 7-8:

  • miejsce 1: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 pod opieką pani Agnieszki Bagińskiej

  • miejsce 2: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 16 pod opieką pana Roberta Szafrana

  • miejsce 3: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pana Jarosława Smolenia

w kategorii klas 4-6:

  • miejsce 1: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 14 pod opieką pani Anny Wierzyckiej i pani Elżbiety Homlak

  • miejsce 2: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 pod opieką pani Wierosławy Gawryś

  • miejsce 3: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką pana Jarosława Smolenia

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie. Zapraszamy za rok!

O autorze
Skip to content