UCZNIOWIE I LO W TURCJI

UCZNIOWIE I LO W TURCJI
26 marca 2024 No Comments Aktualności redaktor

W dniach 9-15 marca nauczyciele i uczniowie  I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie uczestniczyli w projekcie Sister Schools, w ramach którego odwiedzili swoją szkołę partnerską Yasir Kimil Science High School w Denizli.

Celem projektu jest  zapoznanie się z systemem edukacji, kulturą i tradycją kraju goszczącego oraz integracja uczniów i nauczycieli. Grupa z I LO miała szczęście odwiedzić nie tylko piękną prowincję Pamukkale, ale również odkrywała starożytne ruiny miast Laodicea, Hierapolis i Efezu. Wielkim przeżyciem dla wszystkich nauczycieli i uczniów  było odwiedzenie domu Najświętszej Marii Panny na Wzgórzu Słowików.

Oprócz zwiedzania młodzież i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i codziennej egzystencji rodzin, które gościły licealistów. Uczniowie rozegrali mecz towarzyski w siatkówkę oraz nauczyli się tradycyjnych tańców tureckich.

Pyszne tureckie jedzenie, cudowne górskie krajobrazy, energetyczna  turecka muzyka towarzyszyły uczestnikom przez cały wyjazd.  Gościnność i życzliwość nauczycieli, uczniów i ich rodziców przerosła wszelkie oczekiwania. Przez cały pobyt w Turcji uczestnicy projektu Sister  Schools aktywnie poznawali  inną kulturę, ćwiczyli język angielski oraz poszerzali horyzonty, dzięki czemu wrócili do naszego kraju wzbogaceni o nowe doświadczenia i znajomości.

W maju goście z Turcji reprezentujący partnerską szkołę Yasir Kamil science High School w Denizli przyjadą do I LO. Uczniowie z Denizli będą uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w I LO, poznają atrakcje Jaworzna i okolic naszego miasta.

Licealiści z Jedynki bardzo chcą się odwdzięczyć swoim kolegom z Turcji za wyjątkową gościnność, którą jeden z uczniów I LO skomentował w słowach: „Projekt uważam za bardzo udany i najlepszy, w jakim do tej pory uczestniczyłem. Pozwolił mi  całkowicie zanurzyć się w języku angielskim, kulturze tureckiej oraz spróbować nowych smaków. Dzięki niemu poznałem wielu niezwykle otwartych i wyjątkowych ludzi, z którymi utrzymuję kontakt. Była to bez wątpienia przygoda życia.”

Tagi
O autorze
Skip to content