Szekspir na szkolnej scenie…

Szekspir na szkolnej scenie…
3 kwietnia 2017 Aktualności redaktor

Zainteresowanie twórczością W. Szekspira liczy już ponad 500 lat. Nie dziwmy się więc, że szerokie rzesze młodzieży dokonują egzegezy jego dzieł, aby przystosować je do wystawiania na szkolnej scenie.

Na okoliczność Festiwalu Teatrów w języku angielskim, który odbywa się w Dąbrowie Górniczej, zespół teatralny z Naszego Liceum przygotował spektakl pod tytułem Sen nocy letniej. W roli głównej wystąpił jak zawsze niezawodny Mateusz Zięba z klasy 3c, który już po raz drugi zdobył nagrodę za najlepszą kreację aktorską. Oprócz Mateusza wystąpili Julia Herman, Julia Rogula, Julia Ochmańska, Kamila Łaźnia, Mateusz Kuś i Weronika Martyka. Ich gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak umiejętności językowe, nienaganna wymowa i akcent.

Konkursy tego typu pozwalają uczniom sprawdzić swoje umiejętności i jeszcze je udoskonalić. Jest to nie tylko doskonała forma nauki języka, sposobność zapoznania się z dziełami wybitnego „wyspiarza”, ale także świetna zabawa.

Zespół teatralny z Naszego Liceum przygotował także spektakl pod tytułem „Jestem”, z którym wystąpili na XXIII Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim w Rybniku. Z pewnością było to niebywałe widowisko z autorską muzyką, choreografią i efektywnymi kostiumami. Tym razem zaprezentowano wydarzenia współczesne, które – podobnie jak twórczość Szekspira – pokazują konieczność wyborów, do których zmusza nas życie.

Aktorskie fascynacje i zainteresowanie literaturą to na pewno idealny sposób na rozwijanie swojej osobowości i pogłębianie wiedzy.

O autorze
Skip to content