Praktyczna droga do przyszłego zawodu

Praktyczna droga do przyszłego zawodu
16 lutego 2017 No Comments Aktualności redaktor

Klasa maturalna, a dokładniej jej ukończenie, jest bez wątpienia ważną cezurą w życiu ambitnych młodych ludzi. Już od pierwszych dni roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klas trzecich naszego Liceum konkretyzują swoje plany edukacyjno-zawodowe uczestnicząc w odbywających się cyklicznie targach edukacji, dniach otwartych uczelni wyższych, a także odwiedzając zakłady pracy w ramach Dni Przedsiębiorczości.

Tradycyjnie, jak co rok, trzecioklasiści uczestniczyli w Krakowskim Salonie Maturzystów, podczas którego mieli możliwość poznania oferty akademickiej zarówno w trakcie odbywających się jednocześnie targów wyższych uczelni, jak również z lektury otrzymanych „Informatorów dla Maturzystów 2017”. Uczniowie przysłuchiwali się także wystąpieniom przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, które pomogły im wzbogacić wiedzę z zakresu egzaminu maturalnego z przedmiotów na poziomie podstawowym, jak również rozszerzonym.

Bardzo cennym doświadczeniem był udział uczniów grup medycznych klas trzecich w Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, podczas którego wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, elektroradiologia, coaching medyczny mieli okazję poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu oraz uczestniczyć w warsztatach w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej ŚUM.

Każdy uczeń klasy maturalnej mógł odwiedzić dowolnie wybraną firmę/instytucję w ramach Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości. Co zauważalne, takie miejsca jak Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (goszcząca uczniów na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego) już chyba na stałe wpisały się w program wizyt.

Aktualnie do wizyt w firmach w ramach Dnia Przedsiębiorczości przygotowują się uczniowie klas pierwszych i drugich – trzymamy zatem kciuki za trafne wybory!

O autorze
Skip to content