Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT
12 września 2022 No Comments Aktualności redaktor

Serdecznie zapraszamy Was na I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to jedyne tego typu wydarzenie podczas którego, uczestnicy będą mogli szkolić się razem z wysokiej klasy partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. Zmagania konkursowe będą odbywać się w sześciu kategoriach tematycznych, zwanych dywizjami:

 1. Programista
 2. Mechanik IT
 3. Robotyka
 4. Creative IT
 5. Druk 3D
 6. Cyberbezpieczeństwo

W tegorocznej edycji mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci z uczelni wyższych. Uczestnicy ze szkół podstawowych oraz średnich biorą udział w zespołach dwuosobowych z opiekunem, natomiast studenci jako uczestnicy indywidualni. Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 30 września (do dnia półfinałów). Mistrzostwa IT odbywają się w 3 etapach:

 • Eliminacje – szkoły, uczelnie wyższe wyłaniają reprezentantów i rejestrują się
 • Półfinały – w formie testu online dnia 30.09.2022 r. na platformie mistrzostwait.com
 • Finały – w formie zadań praktycznych w dniach 7,8,9 października 2022 r. w Poznaniu
  • 7 października 2022 r. – Szkoły Podstawowe, klasy 7-8
  • 8 października 2022 r. – Szkoły Ponadpodstawowe
  • 9 października 2022 r. – Uczelnie Wyższe

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw IT oraz bilety wstępu dla Finalistów i Opiekunów, na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw IT, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni PGA w danym dniu uczestnictwa.

Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw IT, będą losowane bilety wstępu na PGA.

Partnerzy wydarzenia przygotowali: bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli/opiekunów zespołów; nagrody dla uczestników, opiekunów oraz szkół i uczelni wyższych, z których będą się wywodzili zwycięzcy Finałów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę mistrzostwait.com, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym support@v8team.pl oraz numerami telefonów podanymi poniżej i na stronie internetowej Mistrzostw IT.

Strona Mistrzostw – https://mistrzostwait.com

Tagi
O autorze
Skip to content