NAGRODZONY ZNACZEK Z I LO !

NAGRODZONY ZNACZEK Z I LO !
8 czerwca 2021 No Comments Aktualności redaktor

Młode pokolenie ma świadomość, że troska o naturalne środowisko jest najistotniejszym elementem naszej egzystencji. Dbając o naszą planetę, dbamy o naszą wspólną przyszłość.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie w ramach zajęć szkolnych poszerzają swoją wiedzę z tematyki dotyczącej problemów współczesnego świata.

Z okazji XXVIII „Tygodnia Ziemi” wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Projekt Znaczka Pocztowego. Konkurs został  zorganizowany przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Emilia Hajduga z I LO zaprojektowała znaczek ilustrujący ideę  ,,Głodni świata – Głodny świat’’.

Poprzez plastyczne środki ekspresji nawiązała do pandemii  koronawirusa i jej skutków oraz wskazała potrzebę pomocy humanitarnej  i solidarności z krajami zagrożonymi  głodem.

Jury Konkursu, w składzie: Karolina Kolenda – reprezentująca Pocztę Polską, Andrzej Nowak – reprezentujący Polski Związek Filatelistów i dr Adam Frużynski – reprezentujący organizatora – wyłoniło 5 najlepszych prac. Emilia Hajduga znalazła się w gronie wyróżnionych młodych artystów i uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego. W pozornie niewielkiej  formie znaczka udało się jej przedstawić maksimum treści.

Do udziału w Konkursie zainspirowały E. Hajdugę nie tylko jej osobiste pasje, ale także zajęcia z  geografii  prowadzone przez mgr Edytę Rasałę.  Udział w Konkursie  Plastycznym z okazji ,,Tygodnia Ziemi” pozwolił  uczniom  na odejście od tradycyjnej formy zajęć i połączenie nauki z rozwijaniem talentów.

PD

Tagi
O autorze
Skip to content