Multimedialny Konkurs Regionalny

Multimedialny Konkurs Regionalny
16 grudnia 2018 No Comments Aktualności redaktor

W dniu 28 listopada odbyła się kolejna, czwarta już edycja Multimedialnego Konkursu Regionalnego o Jaworznie zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych naszego miasta (wcześniej były to klasy drugie i trzecie gimnazjów). Autorami konkursu są pani Dorota Bialik i pan Piotr Targosz, którzy co roku zapewniają wysoki poziom organizacyjny i ciekawą formułę imprezy. Niepoślednią rolę w tej organizacji odgrywają stali patroni: Muzeum Miasta Jaworzna, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

W tegorocznej edycji udział wzięło 8 dwuosobowych drużyn z jaworznickich szkół podstawowych numer 1, 5, 7, 10, 11, 16, 17 i 21. W jury zasiedli przedstawiciele patronów naszego konkursu: z ramienia Muzeum Miasta Jaworzna pan Adrian Rams, z ramienia Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów pani Emilia Tura, a Wydział Edukacji reprezentowała pani Ewelina Marcinkowska. Konkurs mógł się odbyć w gościnnych ścianach Muzeum Miasta Jaworzna dzięki panu dyrektorowi Przemysławowi Dudzikowi. Sponsorem wartościowych nagród, które otrzymali wszyscy uczestnicy Konkursu, był Urząd Miejski w Jaworznie.

Tym razem drużyny zmierzyły się z sześcioma zadaniami konkursowymi, które polegały na rozpoznawaniu miejsc na historycznych fotografiach, rozpoznawaniu miejsc na fotografiach współczesnych, odgadywaniu na podstawie ilustracji nazw zorganizowanych w ostatnim roku imprez, odgadywaniu do kogo należy odtwarzany fragment wypowiedzi, orientacji w miejscowych nazwach oraz umiejętności wyszukiwania połączeń autobusowych. Oczywiście wszystkie pytania dotyczyły Jaworzna.

Wyniki IV Multimedialnego Konkursu Regionalnego o Jaworznie:

  • miejsce 1: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworznie

  • miejsce 2: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Jaworznie

  • miejsce 3: drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Jaworznie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do grona uczestników zmagań dołączą uczniowie wszystkich jaworznickich szkół podstawowych.

D. Bialik  P. Targosz

O autorze
Skip to content