MonumentApp – pierwsza polska aplikacja poświęcona zabytkom

MonumentApp – pierwsza polska aplikacja poświęcona zabytkom
23 czerwca 2023 No Comments Aktualności redaktor

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków przygotował pierwszą polską aplikację poświęconą zabytkom – „MonumentApp”.

Aplikacja ma ułatwić poznawanie polskiego dziedzictwa. Działać będzie w systemach IOS oraz Android. Jej główną funkcjonalnością jest mapowanie interesujących obiektów znajdujących się w okolicy użytkownika. Aplikacja nie tylko dostarczy informacji o konkretnych zabytkach, ale będzie także pełnić funkcję społecznościową. Odbiorcy mogą współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje, tworzyć własne mapy i plany wycieczek.

MonumentApp oferuje gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. Opowie również o zabytkach poprzez fascynujące biografie historycznych postaci. Nie zabraknie też informacji praktycznych, np. o przewidywanym czasie zwiedzania, cenach biletów czy atrakcjach w okolicy. Ponadto każdy jej użytkownik będzie mógł przygotować własną kartę obiektu, która – po zweryfikowaniu przez redakcję – zostanie opublikowana w aplikacji z oznaczeniem autora oraz stworzyć własną trasę zwiedzania.

Darmowa aplikację będzie można pobrać od 23 czerwca 2023 r. z App Store i sklepu Google Play.

Poniżej link do strony, na którą w tym momencie odsyła QR code – w dniu premiery od godz. 12:00 będą tam do wyboru jedynie dwie ikonki sklepu, w zależności od systemu dla telefonu: https://nikz.pl/aplikacja

Rusza również portal: spotkaniazzabytkami.pl

Tagi
O autorze
Skip to content