Młodzi przedsiębiorcy Jedynki Finalistami Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019

Młodzi przedsiębiorcy Jedynki Finalistami Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019
24 maja 2019 No Comments Aktualności redaktor

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to innowacyjny program edukacyjny Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

W bieżącym roku szkolnym w Jedynce powstały trzy młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa: Casalinga, Handbellish i Ulica Filmowa.

Casalinga to firma zajmująca się produkcją ozdób do wnętrz, kartek okolicznościowych, upominków itp. Stworzyło ją 6 uczennic klasy 1b: Natasza Dubiel – dyrektor naczelna, Natalia Duda – dyrektor ds. finansowych, Julia Warszawska – dyrektor ds. marketingu, Maja Igies – wspólnik, Wiktoria Rusznica – wspólnik, Wiktoria Kubik – wspólnik.

https://m.facebook.com/casalingapl/

Ulica Filmowa powstała z pasji do tworzenia filmów Mateusza Zaborskiego – dyrektora naczelnego firmy, który skomponował zespół w składzie: Julia Biel – dyrektor ds. finansowych, Jakub Kowalski – dyrektor ds. marketingu, Natalia Mroszczak – wspólnik, Borys Piasecki – wspólnik, Katarzyna Kowalczyk – wspólnik. 

https://m.facebook.com/ulicafilmowa/

Handbellish początkowo miało się zajmować jedynie odnawianiem starych, niemodnych mebli i ozdabianiem ścian przez ręczne malowanie na nich wyjątkowych grafik, jednak po skompletowaniu zespołu zaczęły się pojawiać nowe pomysły na produkty. Szybko w ofercie ukazały się (utrzymane w świątecznym klimacie) gliniane ozdoby – ręcznie lepione i wypalane, a następnie szklone lub malowane. Wszystkie pakowane w samodzielnie wykonane opakowania. Równocześnie na rynku niesamowity sukces zrobiły ręcznie malowane kubki. Klienci decydowali się na ich zakup z wzorami zaproponowanymi przez firmę, ale część z nich postanowiła uwiecznić na kubku swój własny, oryginalny pomysł. Jako ostatnie do oferty firmy wkroczyły koszyczki plecione ze starych gazet z odzysku, stworzone z myślą o Wielkanocy, jednak sprzedawane także w celach użytkowych.

https://m.facebook.com/Handbellish-451540798584174/

Każda z młodzieżowych firm Jedynki osiągnęła dodatni wynik finansowy, dbała o zachowanie płynności finansowej oraz o pozytywny wizerunek. Dodatkowo Handbellish przystąpiła do Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019 uzyskując tytuł Finalisty, a tym samym znajdując się na liście 20 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw w Polsce. W dniach 4-5 czerwca br.wspólnicy Handbellish będą prezentować swoją małą firmę w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie. W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Alicja Tomczyk – dyrektor naczelna, Natalia Bebel – dyrektor ds. finansowych, Weronika Stachańczyk – dyrektor ds. marketingu, Wiktoria Jazowska – wspólnik, Julia Jałowiecka – wspólnik, Paulina Najborczyk – wspólnik. Przed nimi jeszcze dużo pracy…..!

Wszystkim gratulujemy wytrwałości i trzymamy kciuki za finałowe wyzwania Hanbellish w Warszawie! 

O autorze
Skip to content