MIĘDZYNARODOWE WYRÓŻNIENIE UCZENNICY I LO

MIĘDZYNARODOWE WYRÓŻNIENIE UCZENNICY I LO
4 czerwca 2024 No Comments Aktualności redaktor

Tematyka konkursów humanistycznych staje się coraz szersza, co umożliwia włączenie do rywalizacji młodzieżowych indywidualności  o różnorodnych pasjach i zainteresowaniach.

Magdalena Kurcz-uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie wzięła udział w V edycji Międzynarodowego Konkursu Artystyczno-Literackiego „Dodaj barw, ubierz w słowa. Harmonia różnorodności. Inkluzywność w sztuce i literaturze” . W międzynarodowej konkurencji  Magdalena Kurcz zdobyła wyróżnienie. W swojej pracy przedstawiła historię łączącą postacie z różnych kultur, środowisk i światów. Celem tekstu było pokazanie jedności świata, istniejącej pomimo różnorodności. Uczennica I LO opisała ciekawe relacje i interakcje wynikające ze współistnienia wybranych postaci literackich. Bohaterowie napisanej przez nią pracy egzystują w ekstremalnych warunkach, pokonując istniejące w świecie zło. To humanistyczne przesłanie zostało nagrodzone przez Jury Konkursu, w którym zasiadali przedstawiciele Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie , Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Udział w konkursie był dla Magdaleny Kurcz okazją do poszerzenia swoich artystycznych pasji i udoskonalenia umiejętności literackich.

Tagi
O autorze
Skip to content