Marysia Żak Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

Marysia Żak Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
30 marca 2017 No Comments Aktualności redaktor

Pasją Marysi Żak – uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie – jest muzyka i literatura. Mogłoby się wydawać, że nie da się połączyć tych dwóch artystycznych dziedzin. Okazuje się, że w życiu młodego człowieka mogą się one przenikać. Inspiracją do pięknych utworów poetyckich Marii Żak jest właśnie muzyka.

Swoje wiersze, dotyczące wykonania i kontemplacji nutowych zapisów, Marysia przedstawiła do oceny jurorom XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego dla Dzieci i Młodzieży „Bez Granic”. Konkurs ten daje możliwość szlachetnej rywalizacji młodym ludziom, którzy poezję traktują jako istotny element codziennej egzystencji. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 800 uczestników, reprezentujących wiele miast i miejscowości z najdalszych zakątków Polski i Litwy.

Marysia Żak została wyróżniona za swój wiersz. W jej artystycznej biografii są to kolejne poetyckie laury. Uczennica I LO spotkała się nawet z propozycją, aby opublikować swoje wiersze w odrębnym tomiku poetyckim. Młoda autorka uważa jednak, że za wcześnie na tego typu decyzje. Poezję traktuje bowiem jako zapis swoich codziennych przemyśleń, przeżyć i wątpliwości. Magia słowa pozwala jej odnaleźć harmonię, spokój i opisać piękno świata.

 

Ł.W.

 

O autorze
Skip to content