LITERACKA NAGRODA DLA UCZENNICY ILO

LITERACKA NAGRODA DLA UCZENNICY ILO
2 kwietnia 2021 No Comments Aktualności redaktor

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie chętnie uczestniczą w konkursach, pozwalających zaprezentować ich wiedzę i talenty. Do prestiżowych humanistycznych zmagań należy Ogólnopolski Konkurs Literacki ,,Pawie Pióro’’, którego XIX edycja została rozstrzygnięta w ostatnich dniach marca. Wśród laureatów znalazła się Amelia Woszczyna wyróżniona za recenzję książki Tomasza Jastruna Opiłki i okruszki.

Amelia Woszczyna w dojrzały , przenikliwy sposób omówiła utwór znanego pisarza. W swojej prezentacji zwróciła uwagę na opisy czasów komunizmu i stanu wojennego, wartościowe dla młodego czytelnika ,który atmosferę minionych lat zna jedynie z podręczników historii.  Uczennica I LO dostrzegła we wspomnieniach Tomasza Jastruna poetycki  zapis emocji, doświadczanych przez człowieka poszukującego,, okruszków’’ szczęścia, a jednocześnie zranionego przez niedostrzegalne życiowe ,,opiłki’’.

Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,, Pawie Pióro’’ doceniło świetny język i styl wypowiedzi młodej autorki, która – podobnie jak inni laureaci Konkursu-wybrała do zrecenzowania utwór,  wykraczający  swoją oryginalnością poza schemat znany z kanonu szkolnych lektur.

P.D.

Tagi
O autorze
Skip to content