LAURA KRUPA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

LAURA KRUPA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO
26 lutego 2020 No Comments Aktualności redaktor

Literatura i szeroko pojęta kultura humanistyczna stanowią we współczesnym świecie sferę zainteresowań, która jest potrzebna jako antidotum na zagrożenia cywilizacji. Filmy i książki są ucieczką od codziennych problemów; pozwalają interpretować rzeczywistość przez pryzmat doświadczeń fikcyjnych bohaterów.

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka’’ skierowany jest do uczniów, zainteresowanych zarówno literaturą jak i kulturą humanistyczną. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie deklarują swój udział w konkursach humanistycznych i polonistycznych, traktując je jako okazję do zaprezentowania swoich pasji i zainteresowań. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka’’ wysoką lokatę zajęła Laura Krupa. Uzyskała tytuł Laureata, zdobywając 2 miejsce w kraju. Laura Krupa jest uczennicą klasy3B – jej zainteresowania związane są przede wszystkim z biologią oraz przedmiotami medycznymi. Od lat jednak jej dodatkową pasją jest humanistyka. W konkursie musiała wykazać się szeroką znajomością problematyki poprawnościowej dotyczącej Wiedzy o Języku, Historii Literatury, Stylistyki i Poetyki. Zadania konkursowe wymagały także napisania tekstu dotyczącego literatury, odwołującej się do fantastyki i motywów magii. Laura Krupa odwołała się w swojej pracy do twórczości Lewisa Carrolla, a szczególnie do Alicji w Krainie Czarów.

Zajęcie 2 miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym nie jest jedynym sukcesem naszej uczennicy– od kilku lat zajmuje ona wysokie lokaty w konkursach o charakterze artystycznym

Tagi
O autorze
Skip to content