KONKURS WIEDZY O AIDS W I LO

KONKURS WIEDZY O AIDS W I LO
16 grudnia 2019 No Comments Aktualności redaktor

 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie już po raz 17. zorganizowało Konkurs Wiedzy o AIDS. Tego roczne hasło konkursu ,,Ręce w górę za profilaktyką HIV” podkreślało konieczność zaangażowania młodych ludzi w różnorodne akcje profilaktyczne informujące o tym niebezpiecznym schorzeniu.

Patronat honorowy nad Konkursem przyjęły ważne instytucje z naszego miasta.

Były to: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM w Jaworznie reprezentowany przez Panią Elżbietę Galas, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworznie reprezentowany przez Panią Katarzynę Domagałę oraz Zarząd Rejonowy PCK w Jaworznie reprezentowany przez Panią Prezes Annę Grelowską. 

W Konkursie, którego główną organizatorką była mgr Beata Wołos, wzięli udział przedstawiciele Jaworznickich szkół podstawowych. Uczestnicy Konkursu rozwiązywali test dotyczący wiedzy o HIV i AIDS; wszyscy oni wykazali się znajomością zagrożeń związanych z zakażeniem wirusem HIV, statystykami dotyczącymi problematyki HIV i AIDS oraz z możliwościami aktywnego wspierania organizacji podejmujących walkę z chorobą.

W programie Konkursu przewidziano także sesję popularnonaukową, w czasie której wykład na temat sytuacji epidemiologicznej HIV/AIDS w Polsce i na świecie wygłosiła Pani Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Jaworznie Anna Grelowska. Młodzież I LO przygotowała krótki program artystyczny, w którym wystąpiła Emilia Babisz z klasy 2c.

Wyniki Konkursu świadczą o dużym zaangażowaniu szkolnej młodzieży w poszerzaniu wiedzy o HIV/AIDS. I miejsce zajęła Maja Grabiniok ze Szkoły Podstawowej nr 8, II miejsce zajęła Zuzanna Uroczyńska reprezentująca SP nr 6, III miejsce Martyna Mieszczak (również ze Szkoły Podstawowej nr 6), wyróżnienie uzyskała Olga Koleżyńska ze Szkoły Podstawowej      nr 18. Nagrody zostały wręczone uczestnikom przez Panią Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie- mgr P. Pietraszczyk oraz przez organizatorkę Konkursu mgr B. Wołos.

K. Kowalczyk

 

O autorze
Skip to content