Koduj – bezpłatne warsztaty

Koduj – bezpłatne warsztaty
27 stycznia 2021 No Comments Aktualności redaktor

Już w ten weekend startuje 8. edycja Koduj z Gigantami pod patronatem ORE!

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Tematyka:

  • klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
  • klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
  • klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio

Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

KONKURS

Tematem przewodnim konkursu 8. edycji warsztatów “Koduj z Gigantami” jest “Monsteriada”. Projekt poświęcony tej tematyce należy przygotować w programie Scratch, który dostępny jest na stronie: https://scratch.mit.edu.

„Monsteriada” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu (w dowolnej formie). 

W konkursie przewidziano szereg atrakcyjnych nagród.

Zgłoszenia konkursowe przyjmujemy do 02.03. 2021 roku do godz. 10:00.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Tagi
O autorze
Skip to content