Kampania drugie życie w I LO

Kampania drugie życie w I LO
25 października 2017 No Comments Aktualności redaktor

Nic nie stracisz, a ktoś może zyskać”- z takim hasłem przewodnim uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Jaworznie zaangażowały się w kampanię Drugie Życie.

Wszyscy uczestnicy akcji aktywnie, różnymi sposobami starali się na poszerzyć wiedzę o transplantologii wśród mieszkańców Jaworzna. Spotykali się m.in. z harcerzami, wolontariuszami, sportowcami, trenerami, ratownikami, koleżankami i kolegami ze społeczności uczniowskiej i gronem pedagogicznym I LO, a także z radnymi i przedstawicielami władz naszego miasta.

Kampania była także promowana w trakcie spotkań organizowanych we współpracy
z Miejską Biblioteką Publiczną; instytucja ta umożliwiła uczennicom I LO zaprezentowanie problematyki związanej z transplantologią w swoich gościnnych murach. Zaproszeni goście zostali zapoznani z dokonaniami profesora Zbigniewa Religi, ze stanowiskiem środowisk religijnych wobec transplantologii oraz uczestniczyli w warsztatach wskazujących na pozytywne i negatywne aspekty rozwoju tej dziedziny medycyny.

Zaangażowane w akcję uczennice osiągnęły spektakularny sukces- nie tylko udało im się przekonać nieprzekonanych, ale także- dzięki swojemu zaangażowaniu, zakwalifikowały się do finału kampanii. We wszystkich działaniach wspierała swoich podopiecznych nauczycielka biologii w I LO- mgr Beata Wołos.

Nagroda, którą otrzymały uczestniczki kampanii, ma nie tylko prestiżowy i finansowy wymiar. Mogą one przeznaczyć kwotę 1000 złotych na dowolny charytatywny cel. Przedstawicielki kampanii Drugie Życie miały wiele pomysłów na to, jak wydatkować powierzone pieniądze. Ostatecznie zdecydowały się przeznaczyć je na pomoc chłopcu choremu na boreliozę oraz podopiecznym jaworznickiej świetlicy.

Wszystkie laureatki akcji Drugie Życie jednogłośnie twierdzą, że zrealizowały nie tylko cel edukacyjny, ale poznały także wartość pomocy innym. Ta idea jest bowiem najważniejszym przesłaniem Ogólnopolskiej Kampanii Drugie Życie.

 

O autorze
Skip to content