„JEDYNKA” W EUROPIE

„JEDYNKA” W EUROPIE
27 marca 2020 No Comments Aktualności redaktor
  1. Od 1997 roku nauczyciele języka angielskiego cyklicznie organizują tygodniowe wyjazdy do Hastings w Wielkiej Brytanii. Podczas tych wyjazdów uczniowie Jedynki uczęszczają na zajęcia w szkole” English For You”. Zajęcia te są prowadzone są przez rodowitych Anglików. Swoje umiejętności językowe uczniowie szlifują nie tylko w szkole, a dzięki temu, że mieszkają z rodzinami angielskimi poznają żywy język. Podczas wyjazdu uczniowie poznają kulturę i tradycje kraju, poprzez liczne wycieczki krajoznawcze: do Londynu, Oksfordu, Hever, Brighton i oczywiście zwiedzają Hastings.
  2. Od 2015 roku uczniowie Liceum mogą uczestniczyć w wycieczkach na zagraniczne „Jarmarki Bożonarodzeniowe”. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzają miasta, a następnie uczestniczą w Bożonarodzeniowych Jarmarkach, tworzących magiczny, świąteczny, bożonarodzeniowy klimat. Uczniowie Jedynki zwiedzili i obejrzeli już jarmarki: w Pradze, w Budapeszcie, w Dreźnie i dwukrotnie w Wiedniu.
  3. W marcu 2019 roku uczniowie Liceum wzięli udział w polsko-niemieckim projekcie: „Jak każdy obywatel powinien dbać o środowisko?” w ramach którego spędzili pięć dni w Bremie (północno-zachodnie Niemcy), współpracując z uczniami Gymnasium an der Willmsstraße w Delmenhorst. Natomiast w czerwcu, niemieccy uczniowie i nauczyciele gościli w Polsce w ramach projektu historyczno-ekologicznego. Uczniowie obu szkół zintegrowali się i nawiązali bliskie relacje. Dla wszystkich uczestników było to niezwykle cenne doświadczenie, angażujące emocje, umiejętności społeczne i językowe, kształtujące postawę otwartości i tolerancji, stało się ono zachętą do mobilności i podróżowania.
Tagi
O autorze
Skip to content