IV miejsce w Polsce Finale krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej

IV miejsce w Polsce Finale krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej
18 listopada 2019 No Comments Aktualności redaktor

  Maciej Pluta – uczeń klasy 1d naszego Liceum, zajął IV miejsce w Polsce Finale krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 4 listopada w Białymstoku.

Rozgrywki finałowe zostały podzielone na dwa etapy. Po pierwszym pisemnym etapie,
w którym uczestniczyło 31 uczniów szkół średnich z całej Polski, do drugiego etapu zakwalifikowało się sześciu najlepszych pasjonatów Igrzysk Olimpijskich, w gronie których znalazł się nasz  reprezentant.

Ścisły finał odbył się na głównej scenie  przepięknej Filharmonii Białostockiej. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Minister Edukacji  Dariusz Piontkowski, a honorowymi gośćmi byli polscy medaliści Igrzysk Olimpijskich: skoczek narciarski Wojciech Fortuna, kajakarz Piotr Markiewicz oraz szermierz Marian Sypniewski.

Każdy finalista musiał odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących udziału polskich olimpijczyków od Igrzysk w 1972roku. Pytania dotyczyły życiorysów, sukcesów i starów olimpijskich, a także wyników naszych reprezentantów.
Maciek rewelacyjnie poradził sobie z wylosowanymi zadaniami, dzięki swoim odpowiedziom uplasował się na czwartym miejscu w Polsce, do trzeciego miejsca zabrakł mu tylko jeden punkt. 

To ogromny sukces Maćka, gratulacje!

O autorze
Skip to content