III Multimedialny Konkurs Wiedzy o Jaworznie

III Multimedialny Konkurs Wiedzy o Jaworznie
12 grudnia 2017 No Comments Aktualności redaktor

W dniu 28.11.2017r. w siedzibie Muzeum Miasta Jaworzna odbył się III Multimedialny Konkurs Wiedzy o Jaworznie, którego pomysłodawcami i organizatorami byli nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie – Pani Dorota Bialik oraz Pan Piotr Targosz. Przy organizacji tegorocznej edycji Konkursu współpracowały liczne instytucje: Muzeum Miasta Jaworzno, Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie oraz Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Jaworznie.

To już trzecia edycja tego konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zmagania przeznaczone były dla uczniów szkół gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych. Celem konkursu było przybliżenie uczniom wiedzy o topografii, historii i ogólnej wiedzy o rozwoju miasta. Formuła rozgrywki zakładała pracę w grupach dwuosobowych w oparciu o materiały przygotowane przez organizatorów. Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Jaworznie. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie, a na ostatnim stopniu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 17 im. Polskich Noblistów w Jaworznie.

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali z rąk Dyrektor Liceum Pani Patrycji Pietraszczyk atrakcyjne nagrody oraz podziękowania w formie dyplomów. Nad poprawnym przebiegiem spotkania czuwali pomysłodawcy Konkursu. Ostateczną decyzję o wynikach podjęło jury w składzie: panowie Adrian Rams (MMJ), Tomasz Dudek (Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM) i Tomasz Tosza (MZDiM). Patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie.

Na uczestników i nauczycieli czekały słodkie przekąski oraz napoje. Atrakcją w przerwie Konkursu były projekcje filmów autorstwa naszych licealistów, nawiązujące do idei tworzącej naszą społeczność – „Szkoła ludzi z pasją”.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy o naszym mieście, życząc dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne konkursy organizowane przez nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego i już zapraszamy na kolejną, z pewnością w zmienionej formule i bardziej atrakcyjną edycję Multimedialnego Konkursu Wiedzy o Jaworznie za rok.

Paulina Bień, Dominika Stec kl.3c

O autorze
Skip to content